Wybory w życiu.

Wszystko co tworzysz lub czego nie tworzysz w swoim życiu pochodzi z wyboru. Potrzebujesz zrozumieć dynamikę tego podstawowego składnika Twojej mocy.

Wybory w życiu.

Jesteś sfrustrowany i cierpisz, gdy czujesz, że przestałeś panować nad swoim życiem i nie kontrolujesz swojego przeznaczenia.

Wolność polega na zrozumieniu, że to Ty wybierasz cokolwiek by to nie było. Nawet w „bezczynności” jest wybór.

Tak naprawdę nie prawdziwej bezczynności, ani stagnacji. To ludzie tak myślą i uzasadniają to w różny sposób.

Możesz uzasadnić swoją sytuację mówiąc:

 • Nie mam wyboru.
 • Nie mogę nic zrobić, aby zmienić okoliczności.
 • Nic nie mogę na to poradzić.

To jest fałszywe przekonanie i zwyczajna wymówka. Możesz „wybrać”, aby zewnętrzny świat mógł wpłynąć na Twoją sytuację.

Nie ma takiej sytuacji, w której nie masz wyboru.

 

Każdy wybór wiąże się z konsekwencjami i ceną, którą należy zapłacić. Nie chodzi o to, że nie masz wyboru – poprostu wybierasz taką cenę, jaką decydujesz się zapłacić.

 

WYBORY W ŻYCIU – PRACA

 

Jeśli obecnie znajdujesz się w sytuacji, w której jesteś nieszczęśliwy z powodu pracy, która Cię niesatysfakcjonuje pod każdym względem, możesz dokonać kilku wyborów.

 • Możesz zostać w tym miejscu, w którym jesteś, bo boisz się zmian i sytuacji, jaka panuje na rynku pracy. Obawiasz się, czy znajdziesz inne zatrudnienie i czy będziesz miał się za co utrzymać. Cena, jaką zapłacisz za ten wybór, to uczucie frustracji, beznadziejności, złości i depresji. Te uczucia zaczną wpływać również na inne obszary Twojego życia.

 • Możesz zdecydować się na pozostanie w tej pracy, ale zmienić mentalne podejście do swojej sytuacji. Prosta czynność zmiany nastawienia może spowodować kolosalną zmianę w postrzeganiu całej sytuacji.

„Pozostanę w tej pracy, ponieważ zapewnia mi ona obecnie dochód. Wiem, że jest to sytuacja tymczasowa, mam otwarte oczy na nowe możliwości i mogę ponownie wybrać w dowolnym momencie„.

 • Możesz też zrezygnować z tej pracy wierząc we własne możliwości i kreatywność, która pozwoli Ci szybko zamanifestować nowe źródło dochodu. Z zewnętrznego punktu widzenia, może się się wydawać to „ryzykowne”, ale Ty podjąłeś to wyzwanie bazując na swojej wiedzy, głęboko wierząc w sukces i powodzenie. Inaczej przecież nie zrobiłbyś takiego kroku.

Pierwszy z tych trzech przykładów jest najbardziej „kosztowny”, ponieważ życie w takich stresujących i obniżających energię warunkach pozbawi Cię siły witalnej.

Najłagodniejsza jest druga opcja, która pozwala na bezpieczne przejście z jednego etapu w drugi.  A najbardziej śmiała i magiczna jest opcja ostatnia, która mnie osobiście najbardziej odpowiada.

Wybory w życiu.

 

WYBORY W ŻYCIU – RELACJE.

 

Ta sama mądrość dotyczy również relacji międzyludzkich.

 • Możesz pozostawać w nieszczęśliwym, stagnacyjnym lub agresywnym związku. Nadal możesz narzekać, jak bardzo jesteś nieszczęśliwy i jak nie możesz opuścić tego związku z 1000 róznych powodów. Możesz usprawiedliwiać siebie i okoliczności, ale przez cały czas będziesz żył w lęku i bólu. Będziesz marzył o tym, jak chciałbyś, żeby było, jak chciałbyś żyć, ale nigdy nie dasz sobie szansy na zbadanie prawdziwych możliwości. Cena tego wyboru jest tak wielka, że właściwie nie do określenia.

 • Możesz pozostawać w związku zgodnie z afirmacją: „Kocham tę osobę i wybieram komunikowanie z nią moich uczuć, aby pomóc przynieść potrzebne zmiany. Skoncentruję się na pozytywnych cechach i zacznę pozwalać, by były siłą przedwodnią. Po pewnym czasie, jeśli nadal będę nieszczęśliwy, a sytuacja się nie zmieni będę mógł wybrać ponownie.”

Postępując w taki sposób wzmacniasz siebie, ponieważ zostałeś dlatego, żę był to TWÓJ WYBÓR, a nie dlatego, że nie miałeś innych możliwości.

 • Możesz też rozstać się wiedząc, że ten wybór może przez jakiś czas doprowadzić do bólu i samotności. Będziesz odczuwał smutek i stratę, ale za tym przyjdzie niezaprzeczalne poczucie wolności. Poziom Twojego niepokoju, negatywnych myśli i uczuć zmniejszy się, ustępując miejsca wyższej wibracji życia. Twoja afirmacja byłaby następująca :

„Postanawiam opuścić ten związek/przyjaźń/relację ponieważ nie przyczynia się ona do mojej radości i szczęścia. Wiem, że może to być bolesne przez krótką chwilę, ale wiem też, że na świecie są miliardy ludzi i wiele okazji do poznawania nowych przyjaciół i prtnerów/partnerek życiowych.”

Wybory w życiu.

Kiedy używasz słów, dokonaj wyboru afirmacji, modlitwy, czy myśli – Bóg i Wszechświat słuchają Cię uważnie i dostosowują Twój świat do Twojego wyboru.

Ta sama zasada odnosi się do tego, co postrzegasz, jako „brakujące” w swoim życiu. Chcesz stworzyć biznes, znaleźć nową pracę lub stworzyć związek, ale widzisz, że nic z tego, czego pragniesz nie urzeczywistnia się w Twoim życiu.

Możesz WYBRAĆ,  jak widzisz swoją sytuację. Możesz dokonywać świadomych wyborów, jak dotrzeć do miejsca, w którym chcesz być.

 

Oświadczenia typu:

 • Nigdy nie będę pracował „na swoim”.
 • Nie mam środków na stworzenie własnego biznesu.
 • Nigdy nie znajdę dobrej pracy.
 • Zawsze będę biedny.
 • Nigdy nie znajdę mojej bratniej duszy/partnera/partnerki.
 • Nigdy nie dostanę tego, czego chcę.

wszystkie wzmacniają Twój WYBÓR – czyli stworzysz i dostaniesz jeszcze więcej tego, czego nie chcesz.

Wybierz twórcze i afirmujące życie stwierdzenia i formy myślowe i obserwuj, jak zmienia się Twoje życie.  Bóg i Wszechświat są gotowi Ci pomóc w dokonaniu wyborów, aby urzeczywistnić Twoje pragnienia.

 

Pozytywne i wzmacniające afirmacje.

 

1.Podejmuję kroki, aby kształcić się i przyswoić wiedzę potrzebą przy założeniu firmy. Wybieram, aby cała moja energia była skierowana w tworzenie tego, czego chcę.

2.Wiem, że dla mnie jest wspaniała obfitość potecjalnych partnerów życiowych i przyjaciół na świecie. Wybieram osoby, z którymi rezonuję i razem czujemy się dobrze ze sobą.

3.Wybieram zdrowie i witalność.

4.Wybieram dobre samopoczucie.

5.Wybieram obfitość i dobrobyt w swoim życiu.

6.Wybieram, aby moja intuicja i wiara we własne siły były moją siłą przewodnią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *