Sposoby na wywołanie radości.

Codziennie pędzimy przed siebie, brak nam uważności dla nas samych, a tym bardziej dla innych. A przecież tak niewiele potrzeba, żeby dać sobie i innym odrobinę radości.

Możesz wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, sprawić, że dzień będzie przyjemniejszy i jaśniejszy. To przecież nie zajmuje dużo czasu, ani pieniędzy z Twojej strony.

Tak naprawdę to tylko od nas zależy, czy potrafimy w naszą codzienność wpleść odrobinę życzliwości.

Nawet nie wiesz, jak uśmiech i  dobroć jest zaraźliwa i przyciąga do Ciebie ludzi. Wypróbuj jeden lub wszystkie sposoby, aby wywołać uśmiech u swoich bliskich i osób, które spotykasz codziennie.

7 sposobów na wywołanie radości.

 

Sposób pierwszy.

1.Często zapominamy o życzliwości wobec osób nam najbliższych. Wydaje nam się, że są, były i zawsze będę. A właśnie te relacje trzeba najbardziej pielęgnować.

Przecież to żaden wysiłek zostawić miłą karteczkę dla żony, czy męża wychodząc z domu. Podziękuj za to, że jest, napisz, że kochasz, co w nim, czy w niej najbardziej cenisz.

Taki drobny gest, a dobry humor osoby czytającej zapewniony na cały dzień :-). Jestem przekonana, że zapoczątkujesz „karteczkową” tradycję.

sposoby na wywołanie radości

Sposób drugi.

2.Może ostatnio w ferworze obowiązków zapomniałeś o swoich znajomych i przyjaciołach. Zaproś przyjaciółkę/przyjaciela na kawę, czy piwo, wybierzcie się na rundkę po sklepach, czy na fajny film.

Na pewno wspólnie spędzony czas wywoła uśmiech nie tylko u Twoich znajomych, ale i u Ciebie.

Sposób trzeci.

3.Może ten punkt wyda Ci się dziwny, ale myślę, że jeśli zaoferujesz komuś z najbliższego otoczenia pomoc przy dziecku, czy dzieciach będzie zachwycony.

Nie czekaj, aż zostaniesz poproszony tylko sam wyjdź z inicjatywą. Jeśli sam jeszcze nie masz potomstwa, nie masz pojęcia, że rodzicom bardzo trudno jest wyrwać się bez swoich pociech.

Ale uwierz mi, że potrzebują odrobinę oddechu od czasu do czasu i chcieliby wyrwać się do kina, czy na kolację.

Jeśli zastąpisz ich w opiece nad dziećmi na kilka godzin będą Ci na pewno wdzięczni. Sprawisz ogromną radość pomagając, jednocześnie sam spędzisz fajny czas z dzieciakami.

sposoby na wywołanie radości

Sposób czwarty.

4.Rozejrzyj się wokół, wśród sąsiadów, na pewno znajdziesz osoby samotne, które są chore, czy mają gorszy czas w życiu.

Wszyscy byliśmy kiedyś chorzy i ostatnią rzeczą, jaką się chce wtedy zrobić to wstać z łóżka.

Mimo, że to taka pomoc, która nie wymaga wiele wysiłku od nas ale jednak niewiele osób decyduje się na pomoc sąsiadowi, który niedomaga.

A wystarczy zrobić zakupy, pójść do apteki, czy przynieść gotowy posiłek. Nas to nic nie kosztuje, ale tej osobie może bardzo pomóc.

Sposób piąty.

5.Poświęć trochę swojego czasu na pomoc w organizacji charytatywnej, może raz w miesiącu odwiedzisz dom pomocy społecznej, czy dom spokojnej starości.

Każda minuta poświęcona ludziom, którzy potrzebują naszej uwagi i troski wywoła falę radości i masę uśmiechów.  Największą dla nas nagrodą będzie wdzięczność osób, którym daliśmy trochę siebie.

Sposób szósty.

6.Podziel się z kimś inspirującą książką, może dzięki lekturze komuś otworzysz oczy na nieznane do tej pory obszary, poszerzysz jej horyzonty.

Nieraz jest tak, że osoby z zewnątrz widzą więcej, niż ktoś w danej sytuacji. A pozyskana wiedza z książki pozwoli podjąć właściwą decyzję tej osobie.

Dlatego dla mnie bardziej wartościowe jest zainspirowanie kogoś lekturą niż dawanie tzw. „dobrych rad”.

sposoby na wywołanie radości

Sposób siódmy.

7.Dziękuj wszystkim, którzy Cię wspierają, i z którymi codziennie się spotykasz. Pamiętaj o rodzinie, przyjaciołach, współpracownikach, ekspedientkach w sklepie, pracownikach stacji benzynowych, czy listonoszu.

Bądź miły i sympatyczny, dobro zawsze wraca podwójnie. A bycie sympatycznym nic nie kosztuje, efektem ubocznym może być uśmiech i wprawienie kogoś w dobry nastrój.

Myślę, że sposobów jest znacznie więcej i możesz do tej listy dopisać swój. Ale jednego na pewno nie można zignorować: to bycie dobrym, sympatycznym i uśmiechniętym. Przekonasz się, że to jest zaraźliwe :-).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *