Sposoby na wywołanie radości.

Codziennie pędzimy przed siebie, brak nam uważności dla nas samych, a tym bardziej dla innych. A przecież tak niewiele potrzeba, żeby dać sobie i innym odrobinę radości.

Możesz wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, sprawić, że dzień będzie przyjemniejszy i jaśniejszy. To przecież nie zajmuje dużo czasu, ani pieniędzy z Twojej strony. Tak naprawdę to tylko od nas zależy, czy potrafimy w naszą codzienność wpleść odrobinę życzliwości. Nawet nie wiesz, jak uśmiech i  dobroć jest zaraźliwa i przyciąga do Ciebie ludzi. Wypróbuj jeden lub wszystkie sposoby, aby wywołać uśmiech u swoich bliskich i osób, które spotykasz codziennie.

7 sposobów na wywołanie radości.

1.Często zapominamy o życzliwości wobec osób nam najbliższych. Wydaje nam się, że są, były i zawsze będę. A właśnie te relacje trzeba najbardziej pielęgnować. Przecież to żaden wysiłek zostawić miłą karteczkę dla żony, czy męża wychodząc z domu. Podziękuj za to, że jest, napisz, że kochasz, co w nim, czy w niej najbardziej cenisz. Taki drobny gest, a dobry humor osoby czytającej zapewniony na cały dzień :-). Jestem przekonana, że zapoczątkujesz „karteczkową” tradycję.

sposoby na wywołanie radości

2.Może ostatnio w ferworze obowiązków zapomniałeś o swoich znajomych i przyjaciołach. Zaproś przyjaciółkę/przyjaciela na kawę, czy piwo, wybierzcie się na rundkę po sklepach, czy na fajny film. Na pewno wspólnie spędzony czas wywoła uśmiech nie tylko u Twoich znajomych, ale i u Ciebie.

3.Może ten punkt wyda Ci się dziwny, ale myślę, że jeśli zaoferujesz komuś z najbliższego otoczenia pomoc przy dziecku, czy dzieciach będzie zachwycony. Nie czekaj, aż zostaniesz poproszony tylko sam wyjdź z inicjatywą. Jeśli sam jeszcze nie masz potomstwa, nie masz pojęcia, że rodzicom bardzo trudno jest wyrwać się bez swoich pociech. Ale uwierz mi, że potrzebują odrobinę oddechu od czasu do czasu i chcieliby wyrwać się do kina, czy na kolację.  Jeśli zastąpisz ich w opiece nad dziećmi na kilka godzin będą Ci na pewno wdzięczni. Sprawisz ogromną radość pomagając, jednocześnie sam spędzisz fajny czas z dzieciakami.

sposoby na wywołanie radości

4.Rozejrzyj się wokół, wśród sąsiadów, na pewno znajdziesz osoby samotne, które są chore, czy mają gorszy czas w życiu.Wszyscy byliśmy kiedyś chorzy i ostatnią rzeczą, jaką się chce wtedy zrobić to wstać z łóżka. Mimo, że to taka pomoc, która nie wymaga wiele wysiłku od nas ale jednak niewiele osób decyduje się na pomoc sąsiadowi, który niedomaga. A wystarczy zrobić zakupy, pójść do apteki, czy przynieść gotowy posiłek. Nas to nic nie kosztuje, ale tej osobie może bardzo pomóc.

5.Poświęć trochę swojego czasu na pomoc w organizacji charytatywnej, może raz w miesiącu odwiedzisz dom pomocy społecznej, czy dom spokojnej starości. Każda minuta poświęcona ludziom, którzy potrzebują naszej uwagi i troski wywoła falę radości i masę uśmiechów.  Największą dla nas nagrodą będzie wdzięczność osób, którym daliśmy trochę siebie.

6.Podziel się z kimś inspirującą książką, może dzięki lekturze komuś otworzysz oczy na nieznane do tej pory obszary, poszerzysz jej horyzonty. Nieraz jest tak, że osoby z zewnątrz widzą więcej, niż ktoś w danej sytuacji. A pozyskana wiedza z książki pozwoli podjąć właściwą decyzję tej osobie. Dlatego dla mnie bardziej wartościowe jest zainspirowanie kogoś lekturą niż dawanie tzw. „dobrych rad”.

sposoby na wywołanie radości

7.Dziękuj wszystkim, którzy Cię wspierają, i z którymi codziennie się spotykasz. Pamiętaj o rodzinie, przyjaciołach, współpracownikach, ekspedientkach w sklepie, pracownikach stacji benzynowych, czy listonoszu. Bądź miły i sympatyczny, dobro zawsze wraca podwójnie. A bycie sympatycznym nic nie kosztuje, efektem ubocznym może być uśmiech i wprawienie kogoś w dobry nastrój.

Myślę, że sposobów jest znacznie więcej i możesz do tej listy dopisać swój. Ale jednego na pewno nie można zignorować: to bycie dobrym, sympatycznym i uśmiechniętym. Przekonasz się, że to jest zaraźliwe :-).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook