Schudnij bez głodzenia się

Pokutuje wśród nas przekonanie, że odchudzanie i utrata masy ciała musi być trudna i bolesna.

Żeby stracić niechciane kilogramy, powinniśmy się poświęcać i być cały czas głodni.

Wiele osób boi się nawet wyznaczyć swój cel zrzucenia wagi, ponieważ przeraża ich myśl o frustracji z tym związanej i ciągłym uczuciu głodu, jakie niesie ze sobą odchudzanie.

Dla wielu osób sprowadza się to do tego, że wolą mieć nadwagę, niż przeżywać katusze związane z uczuciem głodu.

Cóż, kto może ich winić, dla nikogo nie jest to przyjemne uczucie.

Jeśli jednak jedynym sposobem, żeby stracić na wadze lub pozostać szczupłym byłoby głodzenie się przez cały czas, to bardzo niewiele osób miałoby idealną wagę.

A większość naszej planety zamieszkiwaliby ludzie z nadwagą. Całe szczęście, aż takie wyrzeczenia nie są konieczne.

Schudnij bez głodzenia się.

Nasz organizm jest cudownym urządzeniem. Jego naturalny rytm i wewnętrzne procesy mówią nam, kiedy jesteśmy głodni. Nasze ciało posiada mechanizm samoobrony dzięki, któremu wiesz, kiedy musisz zaopatrzyć się w niezbędne paliwo.

Sygnał głodu jest sygnałem informującym, że potrzebujesz zjeść, abyś mógł utrzymać zdrowy poziom energii i mieć niezbędne rezerwy potrzebne do regeneracji Twoich komórek.

Najczęściej uczucie głodu jest jest silnym sygnałem samozachowawczym ciała,  które daje znać, że jest „w niebezpieczeństwie” i potrzebuje natychmiast jedzenia, aby przywrócić równowagę w funkcjonowaniu.

Takie sygnały nie powinny być przez nas ignorowane!

schudnij bez głodzenia się

Twoje ciało nie ma świadomości, że żywności jest teraz pod dostatkiem, że  jest to jeden z najbardziej dostępnych i najtańszych towarów XXI wieku.

Twoje ciało działa w ten sam sposób, w jaki funkcjonowały organizmy Twoich starożytnych przodków. Od tego czasu ludzki organizm nic się nie zmienił.

Kiedy Twoi starożytni przodkowie żyli w jaskiniach, żeby zdobyć jedzenie i się wyżywić musieli polować .

Czasami spędzali wiele dni zanim upolowali swoją zdobycz, ciało „krzyczało”, że jest głodne, a organizm domagał się pożywienia.

Wiedzieli, że muszą zgromadzić energię nie tylko na ten moment, ale i stworzyć zapasy na następne dni, kiedy nie będą mieli co jeść. Twoje ciało funkcjonuje dokładnie w ten sam sposób.

Głodzenie się po prostu nie działa.

Wiemy już, że dieta głodowa nie działa, nie chcesz też codziennie spędzać 2 godzin na siłowni i męczyć się ponad swoje siły.

tabletki na odchudzanie african mango

Jak więc schudnąć?

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz głodować, żeby schudnąć. Nie potrzebujesz też katorżniczych treningów, chociaż lekka aktywność fizyczna jest, jak najbardziej wskazana.

Prawdą jest, że regularne spożywanie posiłków i pozwolenie, żeby Twoje ciało napełniło się zadowoleniem z przyjemnego, delikatnego uczucia sytości jest kluczem do osiągnięcia i utrzymania, zdrowego, bez nadmiernych kilogramów ciała.

Nie pozwalając sobie na dopuszczenia uczucia głodu, w rzeczywistości unikasz przejadania się – a to zdarza się, kiedy stosujesz głodówki, a potem wracasz do „normalnego” trybu spożywania posiłków.

Jedną z metod jest spożywanie pięciu lub sześciu, niewielkich, zdrowych posiłków spożywanych co 2 – 3 godziny w ciągu dnia.

Zamiast jeść trzy duże posiłki na śniadanie, obiad i kolację, podziel tą samą ilość jedzenia na 6 mniejszych.

Staraj się unikać jedzenia przed samym snem, najlepiej ostatni posiłek zjedz najpóźniej 2 godziny przed pójściem spać.

Nie czekaj, kiedy będziesz głodny. Jeśli zwlekasz z posiłkiem Twoje ciało przechodzi w tryb paniki i myśli, że nie masz wystarczająco dużo odpowiednich składników do jego funkcjonowania.

Co się dzieje dalej? – Twój organizm będzie magazynował dodatkowe kalorie na poczet przyszłych niedoborów.

Myślisz, że jak ominiesz posiłek to spalisz dodatkowe kalorie?

Bzdura, przecież wiesz, że dzieje się dokładnie na odwrót.

Poza tym jeśli długi czas będziesz głodny to bardzo prawdopodobne, że jedząc posiłek zjesz o wiele więcej, niż potrzebuje Twój organizm mimo, że uczucie głodu zostało już dawno zaspokojone.

tabletki na odchudzanie african mango

Czy wiesz, że nie jedząc regularnie spowalniasz metabolizm ?

Ponieważ Twoje ciało myśli, że głód  to jest znowu niedobór żywności, nie tylko przechowuje dodatkowy tłuszcz, ale również spowalnia ilość spalanej tkanki tłuszczowej.

Naturalny instynkt przetrwania ciała zostaje uruchomiony, przybywa Ci kilogramów, spalasz mniej kalorii i tłuszczu.

Poza tym stajesz się bardziej ospały, zmęczony i nie masz na nic ochoty. Natomiast, kiedy organizm funkcjonuje prawidłowo zamienia tłuszcz w energię.

Jak widzisz głodząc się niewiele zdziałasz w kwestii odchudzania, a możesz sobie tylko zaszkodzić.

Oprócz spożywania regularnie mniejszych posiłków powinieneś się też nauczyć jeść wolniej. Gryź niewielkie kęsy i każdy kęs żuć przez kilka sekund dłużej niż zwykle.

Dopiero po dwudziestu minutach jedzenia nasz organizm daje sygnał, że jest syty i całkowicie zadowolony :-).

odchudzanie african mango

 

Kiedy jesz w szybkim tempie wrzucając w siebie jedzenie nie jesteś w stanie rozpoznać sygnałów płynących z Twojego ciała.

Wolne jedzenie pomaga rozpoznawać znaki, jakie daje Ci organizm i pozwala ćwiczyć, aby rozpoznawać je na wczesnym etapie.

Poza tym poświęć 15 – 20 minut dziennie na ruch. To nic nadzwyczajnego, jeśli podzielisz ten czas na cały dzień.

Jedź do pracy autobusem, zamiast samochodem, jeśli masz taką możliwość. Spacer do przystanku dobrze Ci zrobi.

Albo zostaw samochód trochę dalej niż zwykle i przejdź resztę drogi na piechotę. Korzystaj ze schodów, zamiast z windy.

Do osiedlowego sklepu po zakupy idź na piechotę zamiast jechać samochodem. Możesz wybrać się też wieczorem na krótki spacer

Nie trzeba wielkiego wysiłku, żeby nasz metabolizm pracował prawidłowo.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *