Przejażdżka Twojego życia – jesteś kierowcą, czy tylko pasażerem?

Przejażdżka Twojego życia – jesteś kierowcą, czy tylko pasażerem?

Jednym z największych wyzwań w dzisiejszych czasach, z którymi boryka się większość ludzi, jest poczucie, że ich życie po prostu wymyka się spod kontroli.

Czy Ty też masz czasami wrażenie, że nie panujesz nad  wydarzeniami i różnymi okolicznościami, które dzieją się w Twoim życiu?

A przecież to one właśnie doprowadziły Cię do miejsca, w którym jesteś teraz, nawet jeśli do końca sobie tego nie uświadamiasz.

Często jesteś niezadowolony z tego co obecnie dzieje się wokół Ciebie, a przecież to Ty jesteś sprawcą takiego stanu rzeczy.

Prawda jest prosta – Twoje życie się nie zmieni, dopóki nie przyjmiesz za to pełnej odpowiedzialności.

Niezbędne też jest uświadomienie sobie i zaakceptowanie faktu, że to nie wydarzenia, ale Twoje reakcje na te wydarzenia kształtują i tworza Twoje życie.

Okoliczności nie stwarzają Ciebie, bo tylko Ty masz najwyższą zdolność do świadomego decydowania o sobie, to Ty stwarzasz okoliczności, a nie na odwrót.

Jesteś jedyną osoba, która może Cię zabrać tam, dokąd chccesz pójść w swoim życiu.

Odpowiedzialność to nie jest umiejętność, której musisz szukać poza sobą, ponieważ Ty juz posiadasz tę moc w sobie.

Przejażdżka Twojego życia – jesteś kierowcą, czy tylko pasażerem?

Przyjmij zatem do wiadomości, że posiadasz ten dar, przestań obwiniać wszystkich dookoła i weź odpowiedzialność za siebie i swoje życie.

Większość z nas niestety została tak uwarunkowana, żeby zrzucać winę za swoje niepowodzenia na innych ludzi, okoliczności, cały świat.

Przecież to ona/on mnie skrzywdził, szef jest głupi i niewyrozumiały, przepisy są nieżyciowe, a ludzie zawistni.

Myśląc w taki sposób „przerzucamy” winę poza siebie i jednocześnie stwarzamy iluzję, że nic od nas nie zależy, wszystkim co się dzieje jest zależne od innych, nie od nas.

Weź zatem odpowiedzialność i wróć za kierownicę swojego życia, aby kierować nim w wybrany przez siebie sposób.

 

Ostatecznie to nie warunki Twojego życia, ale raczej decyzje co z tym zrobisz tworzy Twoją rzeczywistość.

Kiedy oswoiłeś się już z myślą, że to Ty odpowiadasz za wszystko co się dzieje w Twoim życiu uświadamiasz sobie również, że jesteś twórcą rzeczywistości, w której funkcjonujesz.

Na pewnym poziomie byłeś może odpowiedzialny, jeśli nie przez świadome działania to przez emocje związane ze swoimi doświadczeniami.

Ale zwykle dotyczy to sytuacji, kiedy coś zdarzyło się po Twojej mysli, albo sytuacja była dla Ciebie pozytywna.

Jednak dopiero, kiedy świadomie przejmiesz odpowiedzialność za stworzenie wszystkiego co istnieje w Twoim życiu, możesz je stwarzać, takim, jak naprawdę chcesz, żeby było.

Przejażdżka Twojego życia – jesteś kierowcą, czy tylko pasażerem?

Jeśli jednak nadal będziesz obwiniać najbliższych, szefa, rząd i niesprzyjające okoliczności to nigdy nie pokierujesz swoim życiem tak, jabyś tego chciał.

W Twoim rozumieniu to „ktoś” lub „wszyscy” są winni, a więc to nie Ty kontrolujesz swoją rzeczywisość tylko „ktoś” lub „wszyscy”, na których to przerzuciłeś odpowiedzialność.

Zatem jesteś kierowcą tego samochodu i jedziesz w kierunku, którym chcesz, czy tylko bezradnie siedzisz na tylnim siedzeniu i czekasz bezwolnie, gdzie Cię zawiozą?

Widzisz, istnieją tylko dwa prawdziwe wybory w życiu:

  • jeden świadomy

  • drugi nieświadomy.

Możesz wybrać kierowanie wydarzeniami i okolicznościami życia, albo pozwolić się porwać z nurtem rzeki i nie mieć specjalnego wpływu na to co się dzieje.

Możesz zdecydować dokąd idziesz mimo, że nie możesz kontrolować wszystkich wydarzeń, bo to jest niemożliwe, ale zawsze możesz decydować co dla Ciebie znaczą te wydarzenia i jak na nie zareagujesz.

Większość ludzi wpadła w kulturową hipnozę, która po prostu przenosi odpowiedzialność na kogoś innego. To dlatego ich życie wymyka się spod kontroli ponieważ nie wzięli odpowiedzialności.

Tworzysz swój świat. Kiedy przyjmujesz na siebie odpowiedzialność zachodzi wewnętrzna przemiana w Twoim mysleniu i zachowaniu.

Nikt nie może dać, czy narzucić Ci  odpowiedzialności, jest to proces Twojego umysłu i tylko Ty możesz włączyć lub wyłączyć ten przełącznik.

Przejażdżka Twojego życia – jesteś kierowcą, czy tylko pasażerem?

Bycie w pełni odpowiedzialnym nie oznacza, że żyjesz w ciągłym poczuciu winy i użalasz się nad sobą.

Oznacza to, że masz w sobie moc, wiesz, że jesteś w pełni odpowiedzialny za to, co już się wydarzyło, ale również za to, co ma dopiero nadejść.

Z odpowiedzialnością przychodzi nowe terytorium emocjonalne, które na nowo odkrywa przeszłość.

Tym razem zamiast się użalać nad sobą wykorzystujesz przeszłość, jako miejsce do nauki i czerpania przyjemności.

Czy zdarzenia były negatywne, czy pozytywne, zawsze gdzieś tam znajduje się prezent dla Ciebie. Tylko poprostu musisz go znaleźć.

Odpowiedzialność oznacza, że to Ty rządzisz, wszystko masz pod kontrolą i nie obwiniasz innych.

Zmieniasz problemy w możliwości i dzięki temu codzienne życie staje się niezwykłe.

Czy dla Ciebie życie jest przygodą, czy pasmem udręk?

 

Możesz, albo pozwolić by środowisko kierowało Twoim życiem, albo możesz zasiąść za kierownicą i wziąć odpowiedzialność za każdy aspekt swojego życia.

Życie jest niesamowitą przygodą, ale tylko wtedy, gdy je tak postrzegasz.

 

Będąc odpowiedzialnym możesz zabrać się gdziekolwiek chcesz, ponieważ jesteś jedynym, który kieruje Twoim statkiem i obiera kurs.

Nie możesz kontrolować wiatru, ale z pewnością możesz skierować żagle w odpowiednią stronę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *