Jak znaleźć piękno w trakcie diety?

Jak znaleźć piękno w trakcie diety?

Wydaje się, że istnieje jedna uniwersalna prawda dotycząca diety. Nikt tak naprawdę nie cieszy się z tego procesu, chociaż wszyscy z niecierpliwością czekają i przewidują końcowy wynik.

Problem polega na tym, że zbyt wiele mężczyzn i kobiet na całym świecie koncentruje się tak bardzo na diecie i doskonaleniu swojego zewnętrznego piękna, że zapomina o pięknie wewnętrznym.

Nasza kultura stała się obsesyjna na punkcie idealnego ciała.

Dieta powinna dotyczyć przede wszystkim zdrowia. A to, że stajemy się bardziej atrakcyjni to przyjemny efekt „uboczny”.:-)

Nie powinieneś dostosowywać się do, jakiegoś z góry ustalonego wzorca, który określa, co jest lub powinno być piękne.

Jeśli stworzymy świat, w którym wszyscy wyglądają tak samo, to w końcu będzie nudno.

Powinieneś się skupić na byciu szczęśliwym sam ze sobą, wewnętrznie bo tylko wtedy osiągniesz największy sukces stosując odpowiednią dla siebie dietę.

Nie ma jednego rozwiązania, które będzie działało na wszystkich, żeby osiągnąć wewnętrzny spokój i zaakceptować siebie. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś dążyć do poprawienia swojego zdrowia.

Oznacza to po prostu, że należy skupić się bardziej na pogodzeniu z tym, kim jesteś, jako człowiek, niż tworzeniu wyobrażenia osoby, za którą możesz się ukryć.

Jak znaleźć piękno w trakcie diety?

Dieta w przeważającej części jest dla wielu mężczyzn i kobiet okazją, aby stać się kimś innym. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która siebie nie akceptuje, czy kimś, kim myślisz, że chcesz być nie znajdziesz szczęścia przy jakiejkolwiek wadze dopóki nie zaakceptujesz siebie prawdziwego.

Jest to często trudny proces, ale wart wysiłku.

Po zaakceptowaniu siebie, jako osoby możesz odnieść się do konkretnych, niezaspokojonych potrzeb, które często prowadzą do nadwagi.

Obniżony nastrój/depresja jest częstym czynnikiem wpływającym na przyrost masy ciała, a także niemożność schudnięcia.

Poprzez znalezienie zadowolenia z własnego JA obniżony nastrój/depresja nie będzie już czynnikiem kontrolującym w Twoim życiu.

Ważną rzeczą jest to, że przestajesz pozwalać, by osoba, którą jesteś, była określana poprzez wagę.

Gdy osiągniesz taki punkt w swoim życiu, w którym jesteś zadowolony ze swojego wyglądu i uważasz, że Twój osobisty poziom sprawności jest w zasięgu ręki powinieneś porozmawiać o tym z lekarzem i zobaczyć co on ma do powiedzenia.

Znalezienie wewnętrznego piękna jest często najważniejszym aspektem diety. Poświęć trochę czasu w trakcie stosowania diety, aby poznać osobę, którą jesteś i doprowadzić ją do osoby, którą chcesz być.

Z czasem wypracujesz zdrowy kompromis między tymi dwiema osobami i przekonasz się, że wygląd to naprawdę nie jest wszystko, niezależnie od tego co próbują Ci wmówić kolorowe magazyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *