Czy Jesteś Szefem Swojego Życia?

Czy jesteś szefem swojego życia?

Każdy z nas wie, że życie jest pełne wyborów. Najpotężniejszym wyborem jest to, jak postrzegasz swoje życie.

Wybór nr 1: Życie po prostu się dzieje.

Wybór nr 2: To Ty jesteś Szefem swojego życia.

Cudowną rzeczą jest to, że nie ma „złego” wyboru. To jest Twoje życie i Ty decydujesz, który wybór jest dla Ciebie najlepszy.

Jednak każda z tych opcji daje różny wynik. Być może najlepszym podejściem nie jest wybór, która opcja Ci odpowiada. Ale wybór wariantu, którego końcowy wynik, jest Twoim zdaniem dla Ciebie najlepszy.

Końcowy rezultat życiowego wyboru nr 1 – nieznany.

Nie można tak naprawdę określić tutaj wyniku. Dlaczego? Ponieważ pozwalasz wszystkim decydować o tym, jak potoczy się Twoje życie, i jaki będzie tego wynik.

Jedyną stałą jest to, że będziesz spędzać życie mogąc tylko reagować na wydarzenia wokół Ciebie.

Wielu ludzi, którzy wybiorą tę drogę , ostatecznie uważa się za ofiarę życia. Łatwo znajdują wymówki i jednocześnie obwiniają innych.

Na przykład: kiedy są spóźnieni do pracy mówią:były korki na mieście. Na pytanie dlaczego nie mają pracy mówią:nikt mnie nie zatrudni. Pytając dlaczego nie mają dobrych związków twierdzą, że rodzice nie nauczyli ich dobrych relacji. I ogólnie rzecz biorąc zawsze znajdą wymówkę dlaczego nie mogą pójść do przodu.

Końcowy rezultat życiowego wyboru nr 2 – znany.

Wynik jest o wiele lepiej zdefiniowany ponieważ to Ty tu rządzisz. Zasadniczo Twoje życie to film, w którym Ty grasz główną rolę. To Ty jesteś reżyserem w swoim życiu.

Co robią szefowie? Przyglądają się, analizują, poprawiają – dodają miłość, radość, wszystko, co sprawi, że film będzie najlepszy.

Osoba, która wybrała opcję nr 2 bierze odpowiedzialność za swoje działania i akceptuje konsekwencje zarówno pozytywne, jak i negatywne.

W rezultacie życie jest Twoje.

Czy jesteś Szefem swojego życia ?

Ty…, czy wszyscy inni….?

Pamiętaj, że nie dokonanie wyboru nie jest opcją – jest to bierny sposób wyboru nr 1 – kiedy poddajesz się bezwolnie życiu.

Nadszedł czas, żeby, aktywnie przejąć kontrolę nad swoim życiem.

Jaką ścieżkę wybierasz…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *