CZAKRY – OŚRODKI ENERGETYCZNE W CIELE

CZAKRY.

 

Czakry są to ośrodki energetyczne rozmieszczone w różnych miejscach ciała fizycznego człowieka oraz na poziomie ciał subtelnych.

Słowo „czakra” pochodzi z sanskrytu i oznacza „koło” lub „wir”.

Są one jednocześnie odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami energii.Energia, która przez nas płynie, przepływa przez układ czakr

I jest to ta sama siła życiowa, która płynie przez zwierzęta, rośliny, morze, rzeki, czy góry. Zgodnie z pismami hinduskimi system energetyczny człowieka składa się z 88 000 czakr.

Jednak znaczenie ma około 40 z nich, w tym 7 głównych i tymi się zajmiemy

Czakry są  rozmieszczone wzdłuż kręgosłupa – od jego podstawy do korony głowy.Siedem głównych czakr  człowieka jest związane z siedmioma gruczołami endokrynologicznymi i regulują one ich funkcje.

Jednak nie mają one charakteru fizycznego.Czakry znajdują się w ciągłym ruchu, mogą obracać się w prawo – yang  (męska siła – władza) lub w lewo – yin (kobieca siła – uległość).

Im więcej mamy blokad na czakrach tym bardziej zaburzona jest praca naszego organizmu.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na nasze życie mają blokady energetyczne, które następnie objawiają się w postaci wielu chorób, dolegliwości, złego samopoczucia, braku energii, czy zachwiania równowagi emocjonalnej.

Harmonijne działanie wszystkich czakramów ma istotny wpływ na nasze życie.

Dlatego najbardziej korzystne dla nas byłoby otwarcie i zrównoważenie pracy wszystkich czakr. Wtedy energia przepływa przez nas w pełni, jednak najczęściej zdarza się, że nie wszystkie czakry funkcjonują prawidłowo.

Życie całkowicie pełne może wieść tylko człowiek, który ma otwarte, sharmonizowane i zrównoważone ze sobą wszystkie czakry .

Istotne jest dla nas to, co się dzieje w sytuacji nadmiaru lub niedoboru energii życiowej.

Powodem tego może być nasz rozwój w jednej dziedzinie życia i zaniedbywanie innego obszaru, a to nie przyniesie nam pełnego zadowolenia..

Jeżeli skupiamy się tylko na jednej energii i pędzimy np.: za pieniędzmi, albo rozwijamy się tylko duchowo może to powodować stymulację jednej z naszych czakr, ale jednocześnie możemy blokować inną.

W związku z tym potrzebna jest w życiu równowaga..A ponieważ człowiek jest istotą holistyczną, żeby cieszyć się pełnią życia należy zadbać o swój rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny

7 GŁÓWNYCH CZAKR CZŁOWIEKA

Czakry

Pierwsza czakra podstawy – zwana również czakrą korzenia.

Znajduje się u podstawy kręgosłupa – pomiędzy narządami rozrodczymi, a odbytem.

Odnosi się do żywiołu ziemi wszystkich stałych, materialnych rzeczy.

Promieniuje kolorem czerwonym.

Poziom fizyczny –  praca nadnerczy, kręgosłup, nogi, pęcherz, nerki, układ kostny, układ krwiotwórczy, jelito grube, narządy wewnętrzne;

Poziom psychiczny – odpowiada za poczucie stabilizacji, chęć bycia na ziemi, poczucie sensu istnienia, witalność, karierę, finanse. poczucie bezpieczeństwa.

Druga czakra zwana sakralną lub krzyżową.

Znajduje się dwa palce poniżej pępka.

Odnosi się do żywiołu wody, zmysłu i smaku.

Promieniuje kolorem pomarańczowym.

Poziom fizyczny – zawiaduje czynnościami narządów w obrębie miednicy: gruczołami płciowymi, narządami rozrodczymi, nerkami. pęcherzem. Odpowiada też za płyny ciała, jak limfa i sperma.

Poziom psychiczny – odpowiada za seksualność, prokreację, przyjemność, kreatywność, radość życia, siła życiowa, niezależność.

Trzecia czakra nazywana jest czakrą splotu słonecznego.

Znajduje się dwa palce powyżej pępka.

Odnosi się do zmysłu wzroku.

Promieniuje kolorem żółtym.

Poziom fizyczny –  odpowiada z pracę trzustki,  wegetatywny układ nerwowy. układ trawienny, żołądek, wątrobę, pęcherzyk żółciowy, śledziona.

Poziom psychiczny– odpowiada za moc, wolę, osobowość, akceptację, samokrytykę, ambicje życiowe, zdolność tworzenia długotrwałych związków, miłość do domu i rodziny.

Czakra czwarta to czakra serca lub środka.

Znajduje się w klatce piersiowej na wysokości serca.

Promieniuje kolorem zielonym i różowym.

Poziom fizyczny –  odpowiada za grasicę (odpowiada ona za system immunologiczny- odpornościowy), serce, dolną część płuc, układ krążenia, układ oddechowy:

Poziom psychiczny –  jest to centrum bezwarunkowej miłości, odpowiada za równowagę duchową, zrozumienie, wybaczanie, wrażliwość, współodczuwanie, wzajemne kontakty.

Czakra piąta zwana czakrą gardła.

Położenie – w dolnej części gardła – pomiędzy gardłem, a zagłębieniem między obojczykami.

Odnosi się do zmysłu słuchu.

Promieniuje kolorem niebieskim.

Poziom fizyczny –  odpowiada za tarczycę, krtań, struny głosowe, migdały i górną część płuc,

Poziom psychiczny – twórczość, komunikacja, dynamiczność, inteligencja analityczna, kariera, kieruje ekspresją twarzy, mimiką i naszymi gestami.

Czakra szósta nazywana jest powszechnie „trzecim okiem”.

Znajduje się pomiędzy brwiami.

Promieniuje kolorem indygo.

Poziom fizyczny – wiąże się pracą przysadki mózgowej, która zarządza gospodarką hormonalną, centralnym układem nerwowym, dolnej części mózgu oraz oczami, nosem, uszami i kręgosłupem.

Poziom psychiczny – intuicja, wyobraźnia, jasnowidzenie, jasnosłyszenie, ,pamięć, inteligencję, charyzmę, telepatię, mądrość, medytację, punkt wizualizacji – kreowanie rzeczywistości.

Czakra siódma zwana czakrą korony.

Znajduje się na szczycie głowy.

Promieniuje kolorem fioletowym.

Poziom fizyczny – odpowiada za współpracę z szyszynką, za górną część mózgu

Poziom psychiczny – centrum duchowe, jest uważana za miejsce kontaktu i przepływu wyższych energii z poziomu duchowego, poczucie łączności z wszechświatem.

Energia Reiki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *